Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

OKUYUCUSUYLA BULUŞTU…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’nın dördüncüsü Muğla Üzerine Makaleler kitabı okuyucuyla buluştu. Muğla Büyükşehir Belediyesi, Kültür Yayınları’nı dördüncüsü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Ali Abbas Çınar’ın derlemesi olan Muğla Üzerine Makaleler Kitabı’nı okuyucusu ile buluşturdu. Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası’nda yapılan Muğla Üzerine Makaleler Kitabı’nın tanıtım kokteyline Muğla […]

05 Şubat 2016 - 16:02 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi. A+A-

OKUYUCUSUYLA BULUŞTU…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’nın dördüncüsü Muğla Üzerine Makaleler kitabı okuyucuyla buluştu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Kültür Yayınları’nı dördüncüsü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Ali Abbas Çınar’ın derlemesi olan Muğla Üzerine Makaleler Kitabı’nı okuyucusu ile buluşturdu. Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası’nda yapılan Muğla Üzerine Makaleler Kitabı’nın tanıtım kokteyline Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ev sahipliğinde Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Menteşe İlçesi Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Muğla Üzerine Makaleler Kitabı Yazarı Yrd.Doç.Dr. Ali Abbas Çınar, Muğla’nın birçok özelliği ile kültür odağı olduğunu, yerel yönetimlerin desteği ile Muğla’da kültür çalışmalarının yapıldığını bu anlamda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e Muğla’ya yaptığı katkılar ve kitabında kendine verdiği destek için teşekkür etti. Ali Abbas Çınar; “21 senedir Muğla’da yaşıyorum. 2002 yılında Muğla’da Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün desteği ile yayınladığımız kitabın tanıtımında Başkanımızın sözü beni çok etkiledi. “Muğlalı olmak Muğla’da doğmak değildir, Muğla için düşünen, Muğla için ter akıtan, Muğla için bir çivi çakan herkes Muğlalıdır.”demişti. Hepimiz Muğla için çalışıyoruz. Muğla’da kültür çalışmalarına büyük önem veriliyor. Yerel yönetimlerinizin büyük katkıları ile Konakaltı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi, Arasta, Zahire Pazarı, Saburhane, Karabağlar Muğla’nın kültür odakları oldu. Dizi ve sinema filmleri için de Muğlamız plato görevi görüyor. Muğla’da olmaktan ve yaşamaktan mutluyum. Bu kitap çok değerli yazarların makalelerinden oluşan bir eser ve derleyeni benim. Kitapta makaleleri olan bütün yazar arkadaşlara, kitabın basılmasındaki destekleri için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Üzerine Makaleler kitabının tanıtımında yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin iki yıl içinde yaptığı birçok hizmetin yanında kültürel ve sosyal etkinliklere de büyük önem verdiğini, bunlara en güzel örneğin kültür yayınları ve Kent Orkestrası olduğunu söyledi. Ali Abbas Çınar’ın Muğla için büyük bir kazanç olduğunu söyleyen Bahattin Gümüş, kitapta emeği olan herkese teşekkür etti.

“Muğla’da birlikte üretebilmeli, bir bütün olabilmeliyiz.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’nın 13 farklı özelliklere sahip ilçesiyle büyük bir aile olduğunu, Muğla Üzerine Makaleler kitabının da bu 13 üyesi olan aileyi farklı özellikleri ile çok iyi anlattığını söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Tarihsel, kültürel, doğal güzellikleri, Karya, Likya Uygarlıkları’nın izleri, Menteşe ve Teke yörelerinin özellikleri ama en önemlisi insan zenginliği ile Muğla örnek bir şehirdir. Muğla’da geniş bir coğrafyaya öbek öbek yayılmış, farklı zenginlikleri ile birbirinden değerli 13 ilçeye sahip olan büyük bir aileyiz. Seydikemer’in bir özelliğini, Bodrum’da yaşayan vatandaşımızın bilmesi, Kavaklıdere’de yaşanan güzel bir olaya, Datçalı hemşerilerimizin sevinebilmesi gerekir. Muğla’da birlikte üretebilmeli, bir bütün olabilmeliyiz. Muğla Üzerine Makaleler kitabında 13 ilçemizi farklı yönleriyle, Muğlamızın tarihini, coğrafyasını, yetiştirdiği sanatçıları, yazarları bu kitapta bir arada bulabiliyoruz. Muğla’yı anlatan bu kitap Muğla’nın genel kültürünü tanımamız açısından da bir kaynak. Kitapta makaleleri bulunan bütün yazarlara, kitabı derleyen ve Muğlalı olan Ali Abbas hocamıza teşekkür ediyor, Muğla Üzerine Makaleler kitabının gelecek nesiller için de Muğla’yı daha yakından tanımaları için bir kaynak kitap olacağına inanıyorum.” dedi.

Muğla Üzerine Makaleler Kitabı Yazarı Yrd.Doç.Dr. Ali Abbas Çınar tanıtım törenin sonunda okuyucuları için kitaplarını imzaladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
‘Piyango bileti almak kumardır ve haramdır’ ‘Piyango bileti almak kumardır ve haramd...

Diyanet İşler Başkanlığı’ndan milli piyango bileti ile ilgili fetva geldi: ‘Piyango bileti almak ...

Yanan alanlar aynı yıl ağaçlandırılıyor Yanan alanlar aynı yıl ağaçlandırılıyor...

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ülkemizde yanan orman alanlarının bir metrekare...

Sayıları 3 bini aştı Sayıları 3 bini aştı

Bodrum ve Milas ilçeleri arasındaki Tuzla Sulak Alanı'na son 2 gün içerisinde gelen flamingo sayı...

Karaya oturtulan gemiye tepki Karaya oturtulan gemiye tepki

Geçtiğimiz günlerde Söğüt mahallesi açıklarında arıza yapan 41 metre uzunluğundaki 'Can-D' ismind...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Profesyonel dalgıç, intihar etti Profesyonel dalgıç, intih...

Bodrum’da, dalgıç Meli...

14 kişi adliyeye sevk edildi 14 kişi adliyeye sevk edi...

Bodrum ilçesi merkezli...

Muğla; İstihdamını en çok arttıran ilk beş il arasında Muğla; İstihdamını en çok...

Muğla Valisi Esengül C...

2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı patlama… 2 kişinin öldüğü, onlarca...

Marmaris İlçe Devlet H...

Görüşü ne olursa olsun, eşit hizmet vereceksin Görüşü ne olursa olsun, e...

Muğla Büyükşehir Beled...

Hazine arazilerinin özeleştirilmesi kararına tepki Hazine arazilerinin özele...

Resmi Gazete'de Muğla-...

Sokak köpeğini av tüfeğiyle vurdular Sokak köpeğini av tüfeğiy...

Bodrum'da 4 yaşındaki ...

Merkezi sistem yerine yüz yüze vaaz verilecek Merkezi sistem yerine yüz...

Diyanet işleri Başkanl...

Eğitim sistemini eleştirdi Eğitim sistemini eleştird...

Eğitim Sen Genel Başka...

“İletişimin iki ana kuralı vardır, dinlemek ve anlamak” “İletişimin iki ana kural...

“Engelli Bireylerle Do...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ