Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Gerişburnu Yolu trafiğe açıldı

Altyapı çalışmalarından sonra kilit parke çalışmaları da tamamlanan Atatürk Caddesi’nde trafik akışı başladı İçe suyu hattı yenileme çalışmaları sebebiyle bozulduktan sonra belde belediyesinin kapanarak ilçe ve büyükşehir belediyesinin kurulması gibi süreçlerden geçen Atatürk Caddesi, son olarak ilçe ve büyükşehir belediyeleri arasındaki yol paylaşımını bekledi. Yol paylaşımıyla Seydikemer Belediyesinde kalan 2 bin 648 metre uzunluğundaki Atatürk […]

26 Kasım 2015 - 13:58 'de eklendi ve 145 kez görüntülendi. A+A-

Gerişburnu Yolu trafiğe açıldı

Altyapı çalışmalarından sonra kilit parke çalışmaları da tamamlanan Atatürk Caddesi’nde trafik akışı başladı

İçe suyu hattı yenileme çalışmaları sebebiyle bozulduktan sonra belde belediyesinin kapanarak ilçe ve büyükşehir belediyesinin kurulması gibi süreçlerden geçen Atatürk Caddesi, son olarak ilçe ve büyükşehir belediyeleri arasındaki yol paylaşımını bekledi. Yol paylaşımıyla Seydikemer Belediyesinde kalan 2 bin 648 metre uzunluğundaki Atatürk Caddesi’nde ekipler, yolu imar planına göre genişletti. Kanal Yolu köprüsü yıkılarak daha geniş bir köprü yapıldı ve ardından yaklaşık 300 Bin TL’lik maliyetle altyapı yağmur suyu drenaj hattı döşendi. Üst yapısı ile ilgili yapılması düşünülen sıcak asfalt çalışması kanalizasyon hattının henüz olmaması ve içme suyu hattında oluşan problemlerin sıklıkla arıza vermesi sebebiyle askıya alındı ve yola tamiratı kolay olan kilit parke döşenmesi geçildi.

6 METRELİK YOL 15 METRE OLDU

Yer yer 6 metre genişliğe kadar düşen yol, yapılan genişletme çalışmaları ile 15 metreye çıktı. Yola yapılması düşünülen kaldırım ise 40’ın üzerindeki elektrik direğinin yerinin değişmesini gerektireceğinden ve bunun da mevcut birçok eve tehlike arz edeceğinden elektrik firmasının hatları yer altına alacağı tarih olan 2016’nın son aylarına ertelendi. Kaldırımın olmaması sebebiyle muhtemel yaya kazalarını hesap eden Seydikemer Belediyesi, yaya ve bisikletliler için yolun her iki tarafında plastik delinatörlerle kaldırım payı bıraktı.

ATATÜRK CADDESİNE 45.000 m2’LİK PARKE

Atatürk Caddesindeki alt ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi veren Seydikemer Belediyesi İnşaat Teknikeri Hasan Karayılmaz, “Atatürk Caddesi hem Gerişburnu Mahallesinin ana yolu hem de ilçe merkezini şehirlerarası karayoluna bağlantı yolu. Yol, imarda 15 metre genişliğinde ve yola aşağı yukarı 45 bin metrekare civarında parke döşenmiştir. 45 Bin metrekare parkenin içinde Savcı Selim Kiraz Caddemiz de vardı. Bu da okul yolu olduğundan aciliyet arz ettiğinden dolayı Savcı Selim Kiraz Caddesini de ihaleye kattık. Gerişburnu bağlantı yolu ve Savcı Selim Kiraz Caddesinin tabanına, yağmur suyu direnaj kanalı yapıldı. Direnaj kanalları 500lük ve 300lük korege boru ile yapılmıştır. Aşağı yukarı 70 kusur tane de rögar yaptık.

ALTYAPIYA 300 BİN TL HARCANDI

Toplam alt yapı maliyeti 300 Bin Lira civarı ve üst yapı için de 45 Bin metrekare kilit parkenin yanı sıra 6 Bin metrekare civarı bordür döşenmiştir. Burada yol çok güzel odu ama sıkıntımız şu: Kaldırım yapamadık. Kaldırım yapamama sebebimiz de elektrik direklerinin alınamaması, alınamama sebebi de eski binaların fazla olması. Elektrik direklerini evlere sıfır yaklaştırılamıyoruz. Mevcut eski binalarımız var, kenara çeksek 49 tane elektrik direğimiz var. 49 tane elektrik direğini kenara çekmeye çalışsak tamamı kaldırımda kalacak. Bu seferde kaldırımın hiçbir hükmü kalmıyor. Şu anda düz yaptık kenarları da delinatörlerle kaldırım olarak bölündü. Kaldırım ve Bisiklet yolu olarak kullanılabilecek. 2016 sonuna doğru AYDEM’in elektrik direklerini yer altına alçağını öğrendik. Biz de bunun hemen kabinde kaldırımı kısa sürede yapacağız” dedi.

MENEKŞE’DE 15 BİN M2’LİK PARKE YAPILDI

İlçe merkezindeki diğer yol çalışmaları hakkında da bilgi veren Karayılmaz, “Menekşe mahallemizde bağlantı yolumuz vardı 12 metre genişliğinde. Sağlı Ocağının yanından İlçe Emniyet binasının yanına bir bağlantı yolumuz vardı. Bu bölgede de 15 Bin metrekare civarında bir parke döşemesi yapıldı. Orman işletmenin etrafında yapılaşma fazla olduğundan Orman İşletme Müdürlüğünün yanındaki bağlantıları parke yaptık. Orası da rahatladı. İlçe merkezindeki 3 tane camimizin bağlantı yolları kilit parke yapılıyor. Vatandaşlarımızın daha rahat namaza gidip gelebilmesi için.

MERKEZDE 2 BÖLGE DAHA İHALE EDİLDİ

Önümüzdeki süre içerisinde Orman İşletme müdürlüğünün yanında ve Şehit Gürcan Akan İlkokulunun yanında belirli yollar var. 6.500 metrekare civarında bir parke döşememiz olacak, ihalesi yapılıyor. Gerişburnu kanal altında da 6.500 metrekare civarında da bir ihalemiz daha var. 2016 yılı içerisinde başkanımızın da talimatıyla 100 BİN metrekarelik kilit parke yapımımız daha olacak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SAHTE ‘HEKİM’ SUÇÜSTÜ YAKALANDI SAHTE ‘HEKİM’ SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Milas'a bağlı Selimiye Mahallesi’nde sahte belge ve evraklar düzenleyerek diş hekimliği yaptığı i...

14 kişiden 11’i tutuklandı 14 kişiden 11’i tutuklandı

BODRUM merkezli 3 ilde, yapılan göçmen kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 14 kişiden 11'i...

Başına çuval geçirilmiş halde cesedi bulundu Başına çuval geçirilmiş halde cesedi bul...

Fethiye’de 10 gündür kayıp olan 34 yaşındaki Aziz Özbay, başına çuval geçirilmiş, çıplak halde öl...

Profesyonel dalgıç, intihar etti Profesyonel dalgıç, intihar etti

Bodrum’da, dalgıç Melik Menteşe (45), kendisini incir ağacına asarak, yaşamına son verdi. Bir sür...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
SAHTE ‘HEKİM’ SUÇÜSTÜ YAKALANDI SAHTE ‘HEKİM’ SUÇÜSTÜ YAK...

Milas'a bağlı Selimiye...

14 kişiden 11’i tutuklandı 14 kişiden 11’i tut...

BODRUM merkezli 3 ilde...

Başına çuval geçirilmiş halde cesedi bulundu Başına çuval geçirilmiş h...

Fethiye’de 10 gündür k...

Profesyonel dalgıç, intihar etti Profesyonel dalgıç, intih...

Bodrum’da, dalgıç Meli...

14 kişi adliyeye sevk edildi 14 kişi adliyeye sevk edi...

Bodrum ilçesi merkezli...

Muğla; İstihdamını en çok arttıran ilk beş il arasında Muğla; İstihdamını en çok...

Muğla Valisi Esengül C...

2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı patlama… 2 kişinin öldüğü, onlarca...

Marmaris İlçe Devlet H...

Görüşü ne olursa olsun, eşit hizmet vereceksin Görüşü ne olursa olsun, e...

Muğla Büyükşehir Beled...

Hazine arazilerinin özeleştirilmesi kararına tepki Hazine arazilerinin özele...

Resmi Gazete'de Muğla-...

Sokak köpeğini av tüfeğiyle vurdular Sokak köpeğini av tüfeğiy...

Bodrum'da 4 yaşındaki ...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ